برگزاری مانور فرهنگی «عزّت و کرامت زن در آینه حجاب»
50 بازدید
موضوع: علوم تربیتی
نحوه تهیه : فردی
تاریخ نشر : Jul 13 2014 12:00AM
تعداد شرکت کننده : 0

به مناسبت روز ملی «عفاف و حجاب» صورت می گیرد: برگزاری مانور فرهنگی «عزّت و کرامت زن در آینه حجاب» توسط پایگاه بسیج حزب الله شاهرود همزمان با بیست و یکم تیرماه، روز ملّی «عفاف و حجاب»، پایگاه حزب ‌الله حوزه مقاومت بسیج مساجد خاتم الأنبیاء (ص) شاهرود، اقدام به برگزاری مانور فرهنگی «عزّت و کرامت زن در آینه حجاب» می کند.

گروه فرهنگی، همزمان با بیست و یکم تیرماه، روز ملّی «عفاف و حجاب»، پایگاه حزب ‌الله حوزه مقاومت بسیج مساجد خاتم الأنبیاء (ص) شاهرود، اقدام به برگزاری مانور فرهنگی «عزّت و کرامت زن در آینه حجاب» می کند.

به گزارش بولتن نیوز،
حجت الاسلام والمسلمین محسن اکبری در جلسه توجیهی برگزار کنندگان این مانور فرهنگی، با اشاره به اهمیت مسأله حجاب در سلامت معنوی جامعه و استحکام بنیان خانواده ها گفت: همان طور که بارها مقام معظم رهبری تأکید کرده اند باید پدیده مهم دینی فرهنگی حجاب را که مایه سلامت معنوی، علمی، فرهنگی، اجتماعی و حتی اقتصادی کشور می شود، با جدیت دنبال کرد و اجازه نداد کسانی که دارای قرائت های شخصی از این پدیده اند، وارد میدان شوند.
 
ایشان در ادامه این جلسه با فراخوان همه روزه داران محترم در ماه مبارک رمضان و به ویژه روز ملی «عفاف و حجاب» به دعوت بانوان به حجاب برتر افزود: بر مسئولان امر و نیز همه مؤمنین لازم است که وارد میدان شده و هر کس در حدی که می تواند با مال و لسان، به جهاد فرهنگی در این زمینه بپردازد و بداند که جهاد در این راه، جهاد در راه خداوند است.
 
 وی به اهتمام برخی از مسلمانان به این مسأله مهم اسلامی اشاره کرد و گفت: اهتمام برخی از مسلمانان در برخی از کشورها ستودنی است، مثلاً وقتی در فرانسه قانون منع پوشیدن نقاب تصویب شد و جرایمی برای زنان مسلمان استفاده کننده از نقاب وضع شد، تجّار و مسلمانان آنجا با تأسیس یک صندوق، حاضر به پرداخت جرایم شدند و نگذاشتند حجاب بانوان مسلمان، خدشه دار شود. باید ما که داعیه اسلام ناب محمدی ص را داریم، با جدّیت بیشتری به این امر بپردازیم.
 
حجت الاسلام اکبری در ادامه این جلسه با اشاره به 21 تیرماه روز عفاف و حجاب، خاطرنشان کرد: پایگاه حزب الله مسجد عسکریه شهرک امینیان، به فضل خداوند، مانور فرهنگی «عزّت و کرامت زن در آینه حجاب» را در قالب پخش جزوات و هدایای فرهنگی و نیز برگزاری مسابقه و ارسال پیامک عمومی درباره اهمیت حجاب، در سطح شهرستان در این روز برگزار می کند و امیدواریم که کارهای فرهنگی درباره حجاب در سطح جامعه فراگیر شود و همه مؤمنین و بخصوص مسئولین، دغدغه رفع مفسده بدحجابی را داشته باشند.​