لزوم نگاه تاریخی به تخریب آثار حرمین شریفین
61 بازدید
تاریخ ارائه : 9/6/2014 9:06:00 AM
موضوع: اخلاق و عرفان

تخریب اماکن و آثار تاریخی اسلامی، بزرگترین خیانت به تاریخ بزرگ اسلام است./ همه مسلمانان غیور و شجاع، هتک و بی حرمتی نسبت به مرقد مطهّر حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله را تحمّل نخواهند کرد.

حجة‌الاسلام والمسلمین آقای قاضی عسکر سرپرست حجّاج ایرانی در آستانه تشرّف به مراسم حج با حضور در بیت حضرت آیت الله العظمی صافی با معظم له دیدار و گزارشی از وضعیت حج امسال ارائه کرد.

معظم له نیز با تقدیر از ایشان که بحمدالله در این مسئولیت، توفیقات خوبی داشته اند، برای موفقیت بیشتر وی دعا نمودند.

مرجع عالیقدر با اشاره به اهمّیّت کنگره جهانی حج و این فریضه بزرگ دینی فرمودند: مراسم روحانی حج و حضور حجّاج محترم ایرانی در این کنگره عظیم، بسیار مغتنم است و باید از این فرصت، کمال استفاده را نمود؛ حاجیان عزیز باید از این سفر الهی، توشه های معنوی بردارند و قدر مناسک پر رمز و راز حج را بدانند.

ایشان در بخش دیگر از بیانات خود افزودند: چیزی که بسیار مایه تأسف و ناراحتی است این است که تعدادی افراد که بویی از اسلام و انسانیّت نبرده اند، خودشان را به دین رحمت، منتسب کرده و چهره زیبا و مهربان اسلام را واژگون نشان می دهند و با جنایات و وحشی گری های خود، بزرگ ترین خیانت را به اسلام و عالم انسانیت می کنند.

آیت الله العظمی صافی با اشاره به اهمیت نگاه تاریخی به آثار اسلامی و تخریب آن، بیان کردند: هتک حرمت مراقد مطهّر ائمّه معصومین علیهم السلام وتخریب اماکن تاریخی اسلام، خیانت بزرگی به تاریخ سراسر نور و رحمت اسلام است. ما اگر بخواهیم مدینه منوّره را به دنیا نشان دهیم و بگوییم این مدینه، مدینة الرّسول صلی الله علیه و آله و شهری است که وحی الهی بر آن نازل شده و پیامبر و اصحاب با وفای آن حضرت در آنجا زندگی می کنند، باید آثار تاریخ اسلام در آن را محفوظ نگه داریم.

الان در دنیا هر کجا یک ساختمان ولو کوچک قدیمی و باستانی وجود داشته باشد، آن را مرمّت نموده تا اینکه سابقه خود را به همه نشان دهند امّا این فرقه ضالّه، آثار اسلامی را از بین برده و هتک می نمایند. البته به نظر می رسد که اینها از دشمنان اسلام دستور گرفته و مقاصد آنها را اجرا می نمایند و الّا چطور مسلمانی حاضر می شود این همه جنایت و خیانت به اسلام عزیز نماید؟!

معظّم له در ادامه این دیدار، هتک و بی حرمتی نسبت به آثار اسلامی در حرمین شریفین را، مایه تنفّر عمومی مسلمانان از عاملان آن دانسته و فرمودند: مرقد مطهّر حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله، برای همه مسلمانان محترم است و کوچکترین  بی احترامی به این مرقد مطهّر را، مسلمانان غیور و شجاع تحمّل نخواهند کرد.

باید این افکار و خیالات شیطانی را از مغزهای خود بیرون کنند و بیش از این، خود را در بین مسلمانان منفور ننمایند.

حضرت آیت الله العظمی صافی، در خاتمه برای مزید توفیقات جناب آقای قاضی عسکر و همکاران ایشان در این سفر پر خیر و برکت دعا فرموده و گفتند: امّیدوارم که خدمات شما مورد نظر و عنایات حضرت بقیة الله الاعظم ارواح العالمین له الفدا قرار بگیرد و من هم از شما و همه زائران عزیز ملتمس دعا هستم، کتب الله لکم و لهم السّلامة.