استفاده از تاکتیک تهاجمی
62 بازدید
تاریخ ارائه : 7/23/2014 2:00:00 PM
موضوع: اخلاق و عرفان

بسیجیان، جهادگران فرهنگی در فضای مجازی با استفاده از تاکتیک تهاجمی

به گزارش نسیم صبا:در ادامه سلسله نشست های حلقه صالحین پایگاه حزب الله مسجد عسکریه شاهرود، نشستی با موضوع «ضرورت ها و راهکارهای جهاد فرهنگی در فضای مجازی» در بوستان شهرک امینیان برگزار گردید.

در ابتدای این نشست، حجت الاسلام والمسلمین محسن اکبری، به تبیین ابعاد مختلف موضوع نشست پرداخت.

ایشان با اشاره به نامگذاری سال جاری از طرف مقام معظم رهبری به نام «سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» گفت: دغدغه های رهبری عزیز انقلاب نسبت به فرهنگ، باعث شد تا این نام را برای امسال انتخاب کنند و همه بسیجیان باید به معنای واقعی کلمه برای تحقق اهداف ایشان در جهاد فرهنگی بسیج شوند.

اکبری در ادامه این نشست با ارائه آماری از کاربران اینترنت در جهان افزود: طبق آمار مؤسسات بین المللی، کاربران اینترنت در کل جهان حدود سه و نیم میلیارد هستند و در کشور ما حدود 65 درصد کاربر اینترنت وجود دارد که با توجه به محتوای این رسانه و مخاطبان زیاد در کشور، باید به طور جدی وارد این میدان شد.

وی در پاسخ به سؤالی درباره نحوه رفتار در مقابل این هجمه رسانه ای علیه فرهنگ دینی گفت: در مقابله با این تهاجم، ضد فرهنگ اسلامی، چهار واکنش هضم شدن، فیلترینگ، تدافعی و تهاجمی را می توانیم داشته باشیم که با توجه به تجربه ای که در چند سال مواجه بودن با این پدیده کسب کرده ایم و نیز با توجه به آموزه های شرعی، اولویت در مقابله با این هجوم، رفتار تهاجمی است.


حجت الاسلام اکبری در آخر این نشست که با پرسش و پاسخ بسیجیان حاضر پایان یافت اضافه کرد: نهاد بزرگ بسیج باید با تاکتیک تهاجمی به فضای مجازی جهت تبلیغ فرهنگ دینی انقلابی وارد شود و قبل از اینکه اثرات سوء، در اخلاق و اعتقادات مردم نهادینه شود، آموزه های اسلامی و انقلابی را در قالب های مختلف و جذاب، عرضه نماید که به همین خاطر، وجود یک زیرمجموعه فعال فرهنگی متخصص در فضای مجازی در نهاد بسیج از ضروریات است.

لازم بذکر است که بررسی راهکارهای جهاد فرهنگی در فضای مجازی، به نشست بعدی این پایگاه موکول شد.

http://www.nasimsaba.ir/news/15854.ashx