خدا می داند بخاطر حمله هایی که به دین می شود، خواب ندارم.
53 بازدید
تاریخ ارائه : 5/28/2014 11:10:00 AM
موضوع: ادبیات فارسی

بیانات مهمّ آیت الله العظمی صافی در اجتماع بزرگ اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم:

خدا می داند گاهی اوقات از هجوم هایی که به دین می شود خواب ندارم./وظیفه اصلی حوزه های علمیه، دفاع از دین و کسب رضای امام زمان علیه السلام است.

همزمان با فراسیدن عید بزرگ مبعث حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله، اجتماع بزرگ اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم در محضر مرجع عالیقدر حضرت آيت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف در شب عید، در دفتر معظم له تشکیل شد.

در این جلسه با شکوه و معنوی که با حضور نزدیک به 1000 نفر از اساتید حوزه علمیه برگزار شد، معظم له ضمن تبریک مبعث پیامبر گرامی اسلام، خطاب به اساتید محترم فرمودند: امیدوارم که همه شما تحت توجهات حضرت ولیّ عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف باشید و بتوانید در این زمان، وظایفی که بر عهده روحانیت است را به نحو احسن انجام دهید و بتوانیم طوری عمل کنیم که آن حضرت در همه حال از ما خوشحال و خشنود باشند.

مرجع عالیقدر با سنگین خواندن مسئولیت حوزه های علمیه در دنیای امروز، افزودند: البته وظایف ما بسیار مشکل است. ما باید آماده باشیم؛ برای خدمت به دین و دفاع از حدود و ثغور آن.

در شرایط و اوضاع دنیای امروز، سنگین ترین وظیفه ها بر عهده حوزه است. روحانیت ما باید بیش از همه وقت، آماده به دفاع از دین و امر به معروف و نهی از منکر و ارشاد و هدایت مردم باشد.

ایشان با اشاره به امتحانات و ابتلائات عصر غیبت بیان کردند: مطالب و اوضاع و احوال زمان غیبت و امتحاناتی که برای مؤمنین پیش می آید بسیار مهم است. همه باید مراقب باشیم از این امتحانات سربلند بیرون بیاییم و این احساس مسئولیت باید برای همه طلاب محترم؛ چه در حوزه علمیه قم و چه در حوزه های شهرستان ها وجود داشته باشد.

آیت الله العظمی صافی با تأکید بر حفظ اتحاد و همدلی در دفاع از حدود و ثغور اسلام فرمودند: همه طلاب و اساتید محترمی که دغدغه حفظ دین دارند باید آماده باشند. همه با هم و با اتحاد و همدلی باید برای این تهاجمی که به دین می شود خود را آماده کنند.

معظم له در بخش دیگری از بیانات خود با اعتراض به برخی مطالب مطرح شده در برخی روزنامه ها اضافه کردند: باید روحانیت آگاه باشد که چه کسی اینگونه به دین حمله می کند؟ چه کسی باید جوابگوی این تهاجم ها باشد؟ این حرف های نامربوط زده می شود و هیچ کس هم حرفی نمی زند.

نمی شود هیچ کار نکرد و کم کم شاهد از بین رفتن ارزش های دینی بود. همه آقایان باید احساس کنند که مسئولیت بزرگی بر عهده آنان است. خدا می داند حقیر گاهی اوقات از سنگینی مسئولیت و حمله هایی که به دین می شود خواب ندارم. همه باید به فکر حفظ دین و مرزهای عقیدتی باشیم.

ایشان در بخش پایانی این دیدار با شکوه، با قدردانی مجدد از اساتید حاضر در جلسه، فرمودند: هدف همه ما باید کسب رضای حضرت ولی عصر علیه السلام باشد و این هدف جز با امر به معروف و نهی از منکر در مقام حفظ دین محقق نمی شود. حقیر از خداوند می خواهم شما عزیزان را در وظایفی که بر عهده گرفته اید موفّق بدارد و از شما هم التماس دعا دارم.

در ابتدای این دیدار چند تن از اساتید معظم حوزه علمیه قم به ایراد سخنرانی پرداختند و مطالبی درباره امامت و ولایت و نقش آن در پیشبرد اهداف متعالی اسلام بیان کردند.