نامه سرگشاده جمعی از طلاب به دکتر جنتی
70 بازدید
تاریخ ارائه : 1/27/2014 12:05:00 PM
موضوع: اخلاق و عرفان

منبع: روزنامه اعتدال تاریخ 5/11/92 صفحه 8

http://www.etedaldaily.ir

نامه سرگشاده جمعی از طلاب حوزه علميه قم

خطاب به دکتر جنّتی وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي

درباره جشنواره بين المللی فيلم فجر

بسمه تعالی

قال اميرالمؤمنين علی عليه السلام: «وَ مَا أَعْمَالُ الْبِرِّ كُلُّهَا وَ الْجِهَادُ فِی سَبِيلِ اللهِ عِنْدَ الْأَمْرِ بِالْمَعْرُوفِ وَ النَّهْی عَنْ الْمُنْكَرِ إِلَّا كَنَفْثَةٍ فِی بَحْرٍ لُجِّی؛ همه كارهاي نيك و جهاد در راه خدا در برابر امر به معروف و نهي از منكر، نيست مگر مانند آب دهانی در اقيانوسی عميق.»

 وزير محترم فرهنگ و ارشاد اسلامي

جناب مستطاب آقای دکتر علی جنّتی

با اهداء سلام و تحيّات؛

... اندک اندک صدای آمدن فجر پيروزی حق بر باطل و استقلال مظلومان از زياده خواهان به گوش می رسد و سراسر گيتی، ندای بزرگمردان ايران اسلامی را از اعماق فطرت های بيدارشان درک می کنند.

آری! فجر می آيد و بايد فکری کرد. بايد فکری برای صدور فکر و ارزش مداری های فجر آفرينان کرد که امام امّت در معنای صدور انقلاب چه رسا فرمود که: «مقصد اين است که اسلام، احکام اسلام و احکام جهانگير اسلام زنده بشود و پياده بشود و همه در رفاه باشند و همه آزاد باشند و همه مستقل باشند.»

هر چه به ايّام آزادگی و استقلال اسلامی فجر نزديکتر می شويم، شور شعور مدار مردم آزاده ايران در راه معرّفی ارزش های فجر، امام فجر و آموزه های متعالی فجر آفرينان بيشتر می شود.

هر کس به طريقی آنچه در توان خويش دارد بذل می کند تا بلکه بتواند گامی در تثبيت و با مسمّاتر کردن واژه های نورانی انقلاب، استقلال و آزادی اسلامی بردارد که جهان آينده بدون اين معانی، به حق، توان زندگی را نخواهد داشت.

جناب آقای جنّتی فرزند حوزه علميه قم

سال هاست که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همگام با مردم شريف و عزّت مدار کشور عزيزمان در بزرگداشت ايام پيروزی انقلاب اسلامی، به اجرای برنامه هايي در همين راستا می پردازد.

يکی از برنامه هايي که آن وزارت محترم سال هاست اقدام به برگزاری آن نموده است، برنامه «جشنواره بين المللی فيلم فجر» می باشد.

قطع نظر از زحمات و تلاش های شبانه روزی دست اندرکاران اين جشنواره، همان طور که مستحضريد در حاشيه اين همايش بزرگ، برخی اتفاق ها، قلب دلسوزان فجر آفرين را به درد می آورد.

جشنواره ای که قرار است در اين ايام فرخنده، وظيفه ای بزرگ را بر عهده داشته باشد و بتواند با زبان هنر فاخر، فخر دوران يعنی انقلاب اسلامی را به پرده بکشاند، متأسفانه دچار حاشيه هايی می شود که در مسير مخالف اين هدف والا سير می کند.

اين جشنواره بين المللی که می تواند آيينه ای تمام نما در مقابل ديدگان ملّت های جهان برای معرفی ارزش های انقلاب باشد و ارزش والای زنان و کرامت و عزّت واقعی آنها در قالب زيبای عفاف و حجاب را به رخ جهانيان بکشد، متأسفانه طور ديگری رقم می خورد که از وضوح بسيار، نيازی به ذکر و شرح نيست ...

وزير محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی

در مدّت تصدّی حضرتعالی بر اين وزرات خانه، شاهد فعاليت های بسيار ممتاز و چشمگيری در برخی حوزه ها بوده ايم که واقعاً قابل تقدير و ستايش است و بر اين اعتقاديم که نقش حضرتعالی به عنوان يک شخصيّت حوزوی در معنا بخشيدن به پسوند «اسلامی» نام اين وزارت خانه، می تواند پايه گذار سنّت های حسنه ای باشد که از يک فرزند حوزه انتظار می رود.

جناب آقای دکتر جنّتی

با تدبيری که از حضرتعالی سراغ داريم امّيد است بتوانيد جشنواره امسال را به نحوی برگزار کنيد که شاهد برنامه ای از همه ابعاد منطبق بر شرع و احکام باشيم و به عنوان يک مبلّغ نيکی ها و منع کننده از منکرات، انشاء الله بتوانيد در پرونده وزارت خود، نقاطی درخشان و سنّت هايی نيکو به يادگار بگذاريد. و السلام عليکم و رحمة الله

 جمعی از طلاب حوزه علميه قم

بهمن ماه 1392