مهمترین مسئولیت افسران جنگ نرم
44 بازدید
تاریخ ارائه : 12/24/2013 3:14:00 PM
موضوع: سایر

در نشست حلقه صالحین پایگاه بسیج حزب الله شاهرود در حرم شهدای گمنام مطرح شد:

از مهمترین مسئولیت‌های افسران جنگ نرم، مقابله با کژ فهمی از متشابهات آموزه‌های دینی و ولایی است.

نشست حلقه صالحین پایگاه بسیج حزب الله شهرک امینیان، در حرم شهدای گمنام این شهرستان برگزار شد.

در این جلسه معنوی که با حضور اعضای این پایگاه و در شام اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام تشکیل شده بود، حجت الاسلام والمسلمین محسن اکبری ضمن عرض تسلیت این ایام جانسوز، با تأکید بر اهمیت نشست‌های حلقه‌ صالحین و لزوم مطرح‌شدن مباحث و شبهات جدید و پاسخ آنها در این نشست‌ها، مهمترین مسئولیت‌های افسران جنگ نرم را مقابله با کژ فهمی از متشابهات آموزه‌های دینی و ولایی دانست.

وی در توضیح این مبحث مهم، با اشاره به مصادیقی از این کژ فهمی بیان داشت: بنا بر فرموده حضرت آیت الله مصباح یزدی حفظه الله، از ابتدای خلقت بشر و بعثت انبیاء تا به حال، هیچ مشکلی به اندازه، مشکل کژ فهمی متشابهات دینی دامنگیر ادیان و مذاهب الهی نشده است. انحراف در زمان وصیت پیامبر صلی الله علیه وآله و نیز انحراف بعد از واقعه غدیر از مصادیق بارز این انحراف بزرگ است.

ایشان در ادامه این نشست، استفاده از عبارات مهم دینی با قالب مبهم در سخنرانی‌ها و نوشته‌ها را از حربه‌های دشمنان اسلام و انقلاب دانست که هوشیاری افسران جنگ نرم را می‌طلبد و گفت: استفاده از عبارت مبهم «آزادی» در برهه‌ای از انقلاب توسط برخی مسئولان کشور و سوء استفاده مزدوران داخلی و دشمنان خارجی از این عمل، مستلزم شفافیت در مواضع از طرف مسئولان می‌باشد.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری در ادامه به هوشیاری رهبر معظم انقلاب امام خامنه‌ای دامت برکاته در استفاده از عبارات و خطابات شفاف اشاره کرد و افزود: از نمونه‌های هوشیاری والای رهبر عزیز انقلاب یکی گفتمان «اعتدال» است که در دولت آقای روحانی مطرح شد. امام خامنه‌ای وقتی ابهام در واژه اعتدال را مشاهده نمودند در سخنرانی‌های مختلف، اعتدال را توضیح دادند و از تفاسیر دشمن‌شاد کن این عبارت جلوگیری کردند.

وی با بیان نمونه دوم شفاف‌سازی رهبر معظم انقلاب در سال‌های اخیر، گفت: همچنین مقام عظمای ولایت در بحث مذاکره با دشمنان، وقتی عبارت «نرمش قهرمانانه» را مطرح کردند، با ارجاع به این بحث در کتاب «نرمش قهرمانانه تاریخ یا صلح امام حسن ع» که توسط ایشان در حدود 40 سال پیش به رشته تحریر درآمده بود، راه را بر تفسیرهای متعدد منحرفانه درباره نرمش قهرمانانه بستند و تفسیر درست را همان تفسیری دانستند که در کتاب مذکور به آن پرداخته‌اند.

در این نشست که با طرح پرسش‌هایی از طرف اعضای پایگاه ادامه یافت، اکبری با اشاره به حکومت ایده آل اسلامی در زمان غیبت و لزوم ولایت‌پذیری کامل مسئولان و مردم افزود: این‌که حضرت آقا بحث بصیرت را دائماً مطرح می‌کنند، منظورشان بصیرت‌بخشی در حد جزئی و فقط محدود به شناسایی دشمنان نیست بلکه هدف اصلی و قله اهداف آقا در این‌مورد، بصیرت بخشی تا مرز ولایت‌پذیری کامل مسئولان و مردم از مقام عظمای ولایت در تمامی بخش‌ها و رده‌های مسئولیتی و نیز تمام اصناف جامعه است تا نظام را به حکومت ایده‌آل اسلامی یعنی امرپذیری از ولایت در تمام سطوح نزدیک نماید.

این جلسه که پس از یک‌ساعت و نیم بحث و پرسش و پاسخ به پایان رسید، دوشنبه هفته بعد ادامه خواهد یافت.