از صدا و سیمای ما تا صدای و سیمای اسلامی
36 بازدید
تاریخ ارائه : 10/3/2013 12:41:00 PM
موضوع: سایر

توصيه‌هاي حضرت آيت الله العظمي صافي به صدا و سيما و مخاطبان آن

بسمه تعالي

مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي صافي گلپايگاني‌دامت‌تأييداته

سلام عليكم؛

همان‌گونه كه مستحضريد يكي از مهم‌ترين عناصر تبليغي در جامعه، رسانه مخصوصاً تلويزيون مي‌باشد. تأثيري كه اين رسانه‌ي بسيار مهم در فرهنگ‌سازي و شكل‌دادن جامعه و اخلاق آن دارد، انكارناپذير است. به همين خاطر، تمامي رسانه‌هاي ضد اسلامي؛ اعم از صوتي و تصويري بخصوص شبكه‌هاي ماهواره‌‌اي كمر همت بسته‌اند تا از طريق امواج، فرهنگ و غيرت اسلامي را مورد هجمه قرار دهند.صدا و سيماي محترم جمهوري اسلامي ايران هم كه بايد در مقابل اين همه هجمه فرهنگي تمام قواي خود را بسيج نمايد و به مقابله، و بلكه بالاتر هجوم فرهنگي بر آنان اقدام نمايد - با همه تلاشي كه در اين راستا داشته است-، در اين جهاد فرهنگي دچار آسيب‌هايي شده است، ‌از جمله پخش سريال‌هاي خارجي با هنرپيشه‌هايي بي‌حجاب و داستان‌هايي عشقي، استفاده از زن‌هاي با آرايش جهت اجراي برنامه‌هاي زنده، پخش تصاوير ورزشي بانوان، پخش تصاوير كشتي مردان، پخش موسيقي‌هاي زننده و استفاده از آلات طرب و ده‌ها برنامه خلاف شرع ديگر ...ما جمعي از دوستداران مكتب عزيز اسلام، از شما مرجع عاليقدر كه هميشه توصيه‌هايتان راهگشاي امور مؤمنين بوده است تقاضا داريم وظيفه صدا و سيما و نيز وظيفه ما - مخاطبان اين رسانه- را نسبت به بي‌اعتنايي باحكام شرعي در آن بيان فرماييد. خداوند سايه شما را مستدام بدارد.

با احترام

بسم الله الرحمن الرحيم

عليكم السلام و رحمة الله

از توجّه و احساس وظيفه شما نسبت به مسائل شرعي و احكام الهي تقدير و تشكر مي‌شود. اينجانب كراراً هر جا كه احساس وظيفه نموده‌ام تذكّر داده‌ام و بعداً هم انشاءالله به وظيفه خود عمل مي‌نمايم.

به مسئولين محترم صدا وسيما توصيه مي‌كنم آنچه در چهارچوب تعاليم اسلامي موجب تقويت معرفت ديني و آگاهى افراد به ‌جريان‌هاى سياسى و دام‌هاى ابليسى و انحرافى دشمنان اسلام باشد و سبب شناخت بيشتر انسان نسبت به دين و زندگى سالم مي‌گردد و حس استقلال اسلامى و فروتن‌نبودن در برابر كفار و مستكبرين را تقويت مي‌نمايد، حاكم نمايند و از بخش‌هائى كه متضمن غنا و ساز و آواز و استعمال آلات طرب و مناظر مهيج باشد اجتناب كنند.

مسئولين محترم چنين رسانه‌اي، وظيفه خطيري بر عهده دارند و لازم است با حضرات علمايي كه از شرع مقدس و حلال و حرام الهي آگاهند، پيوسته در ارتباط باشند و از نظرات خيرخواهانه و دلسوزانه آنها تبعيت و استفاده نمايند.

و اما مؤمنين و كساني كه مخاطب اين رسانه‌ها هستند در اينگونه موارد و در جاهاي ديگركه احكام الهي مورد تعدّي قرار مي‌گيرد، نسبت به سهم خود وظيفه دارند كه به هر وسيله‌ي‌ ‌ممكن امر به معروف و نهي از منكر نمايند تا به حول و قوه الهي گناهان و منكرات در جامعه اسلامي از بين برود. خداوند همگان را در انجام وظايف ديني بخصوص امربمعروف و نهي از منكر موفق و سربلند بدارد.

لطف الله صافي